video

Klubi i Prizrenit në futsal siguron kualifikimin në Super Ligë

Klubi i Prizrenit në futsal mbrëm festoi futjen në superligë, superligën Prizreni e kishte siguruar më herët, e festa ishte e planifikuar që të...
video

Reportazh: KF OPOJA 3-0 RATKOCI

KF Opoja ka arritur një fitore bindëse si vendas në ndeshjen kundër Ratkocit me rezultat 3 me 0, një ndeshje e fortë me shumë...

KF OPOJA vetëm një humbje që nga nëntori (Analizë)

Është e pa mohueshme se ky sezon është ndër më të mirët për klubin e futbollit nga komuna e Dragashit, KF Opoja. KF Opoja është në një...

GURDIOLA VLERËSON DE BRYNE

Në një artikull të publikuar nga faqja zyrtare e Manchester City në internet, trajneri i kampionëve të Anglisë, Pep Guardiola, ka folur për Kevin...
video

Aty ku dy shpirtra luftojnë për një trofe, gara e madhe...

Vrapimi i kuajve është një traditë që po vazhdon në komunën e Dragashit, më saktësisht në trevën e Opojës. Edhe pse kjo garë nuk...

KF OPOJA barazon në Gjakovë …

Në ketë ndeshje KF OPOJA rrezikoi ta humbiste vendin e gjashtë. Dushkaja kishte 38 pik një më pak se OPOJA me 39 pikë dhe...

Barcelona shkatërron Sevillan në finalen e Copa del Rey, fiton trofeun...

Barcelona ka fituar ndaj Sevillas me rezultat të thellë 5-0 në finalen e Copa del Rey e njohur ndryshe si Kupa e Mbretit. Skuadra e...

KF OPOJA me 3 fitore radhazi

Klubi i futbollit Opoja e ka arritur fitorën e tretë rradhazi, ketë ecuri pozitive Opoja po e vazhdon nga ndeshjet me Përparimin e Besën...

MË TË LEXUARAT E JAVËS

video

8 shtëpi nga Jetimat e Ballkanit dhe komuna e Dragashit. (Video)

Shoqata Jetimat e Ballkanit në bashkëpunim me komunen e Dragashit fillojnë ndërtimin e 8 shtëpive për nevojtarë. Në Opojë do të filloj ndërtimi i shtëpive...

Një jetë të tërë ia kushtoi sportit të Pehlivanëve BAJRAM TOSUN PIRAJ (1930-1997)

Familja e Tosun dhe Azemine Pirajt nga fshati Pllavë e Opojës, me një gjendje të mesme ekonomike, ishte një familje me përplotë bujari e...

Djaloshi opojar që sakrifikoi jetën dhe nuk i tradhëtoi shokët

ADEM BERISHA , SIMBOL I REZISTENCËS E ATDHETARIZMIT Shkruar nga: Muharrem Qafleshi Adem Berisha posa ka rënë në kthetrat e UDB-ës serbe, kanë filluar torturat më...

POSTIMET E FUNDIT

Reagon komandant Togu Fetah Fetahu, këta emra të largohen nga listat e veteraneve të...

Edhe kom. Togu Fetah Fetahu reagon ashper ndaj njerzve te pa ndergjegjshem qe publikuan emrat e Ushtareve te vertet te UCK si ushtare "mashtrues" ANKESË...

Ligji për regjistrimin e automjeteve pritet të ndryshohet

Grupi punues për Ligjin e Automjeteve në Kuvendin e Kosovës kanë kaluar iniciativën për plotësim ndryshimin e Ligjit, në mënyrë që të hiqen masat...

Historia e fshatit Shajne që nga Perandoria Osmane

Fshati Shajne shtrihet afer 1km ne verilindje te dragashit , fshat tersishte i banuar me popullat autoktone shqipetare . Supozohet se lokaliteti eshte mjafte...
error: Përmbajtja është e mbrojtur !!