Miss “Lidhja e Prizrenit” është mbajtur për 140 vjetorin e Lidhjes...

https://www.youtube.com/watch?v=7YuuP71p_y4&t=126s

Mahmut Ferati me dedikim e tij për gurbetqarët kap mijëra klikime!

Mahmut Ferati tashmë është bërë një nga ata këngëtarë që arrijnë të publikojnë vetëm hite të cilat mbesin në memorien e njerëzve, shkruan Onair Këngëtari...

Faleminderit ju dasmor vjen nga Lume Dakaj

Këngëtarja e mirënjohur e muzikës popullore Lume Dakaj ka sjellë videoprojektin e saj të fundit të titulluar “Faleminderit ju Dasmor” Një këngë e punuar  nga...

“Na vijnë qikat nga Shqiperia” thotë Ylberi

Sezoni i verës na sjell hite më ritmike dhe një prej tyre së shpejti do të dalë nga këngetari Ylber Ajrizaj, ku Ylberi në...

Lajmi i martesës vjen nga Saranda Krasniqi

Në jetën tuaj, ju jeni mësuar të merrni lajme të ndryshme, por gjëja më e rëndësishme do të ishte nëse keni një Lajmë Martese...

Projekti muzikor “o Llokum” vjen nga Nexhi

Sigurisht që po afrohet sezoni i verës dhe disa nga hitet të estrades shqiptare kanë filluar të dalin, këngëtari i mirënjohur Nexhbedin Gaxherri -...

“Nusja dhe Shqiponja” “kallë” atmosferë në dasëm të juaj

Gjithmonë në jetë kemi raste të veçanta dhe ato me mund dhe sakrifica të mëdha mundohemi te bejme më së miri. E po pra si...
video

Kumrije Mustafa e Besim Krasniqi lansojnë këngën “Dasma ka lezet” (Video)

Këngëtarët Kumrije Mustafa dhe Besim Krasniqi kanë lansuar këngën më të re të titulluar “Dasma ka lezet”. Kësaj kënge, dy këngëtarët, Kumrije Mustafa e Besim...

Xhensila Koci vajza nga Gramshi merr pjesë në MISS CULTURE TOURISM...

Bukuroshja Xhensila KOCI është përzgjedhur nga Shpejtim ZEJNELI ( Drejtor Nacional i Kosovës dhe Shqiperisë ) për të marr pjesë në AUSTRI në garën...

“Qata gji due” thotë Masar Sinani

Në trevën e Opojës ka shume gjëra Kulturore Artistike të pa zbuluar për publikun e për këtë viteve të fundit këngëtari i njohur Opojarë...

MË TË LEXUARAT E JAVËS

video

8 shtëpi nga Jetimat e Ballkanit dhe komuna e Dragashit. (Video)

Shoqata Jetimat e Ballkanit në bashkëpunim me komunen e Dragashit fillojnë ndërtimin e 8 shtëpive për nevojtarë. Në Opojë do të filloj ndërtimi i shtëpive...

Një jetë të tërë ia kushtoi sportit të Pehlivanëve BAJRAM TOSUN PIRAJ (1930-1997)

Familja e Tosun dhe Azemine Pirajt nga fshati Pllavë e Opojës, me një gjendje të mesme ekonomike, ishte një familje me përplotë bujari e...

Djaloshi opojar që sakrifikoi jetën dhe nuk i tradhëtoi shokët

ADEM BERISHA , SIMBOL I REZISTENCËS E ATDHETARIZMIT Shkruar nga: Muharrem Qafleshi Adem Berisha posa ka rënë në kthetrat e UDB-ës serbe, kanë filluar torturat më...

POSTIMET E FUNDIT

Reagon komandant Togu Fetah Fetahu, këta emra të largohen nga listat e veteraneve të...

Edhe kom. Togu Fetah Fetahu reagon ashper ndaj njerzve te pa ndergjegjshem qe publikuan emrat e Ushtareve te vertet te UCK si ushtare "mashtrues" ANKESË...

Ligji për regjistrimin e automjeteve pritet të ndryshohet

Grupi punues për Ligjin e Automjeteve në Kuvendin e Kosovës kanë kaluar iniciativën për plotësim ndryshimin e Ligjit, në mënyrë që të hiqen masat...

Historia e fshatit Shajne që nga Perandoria Osmane

Fshati Shajne shtrihet afer 1km ne verilindje te dragashit , fshat tersishte i banuar me popullat autoktone shqipetare . Supozohet se lokaliteti eshte mjafte...
error: Përmbajtja është e mbrojtur !!