Kompania “Sharri Plast & Glass” ju bën ëndrrën realitet!

Vlerë të jashtëzakonshme pamjes së shtëpisë i japin dyert dhe dritaret e prodhuara nga kompania Sharri Plast & Glass me teknologji, staf, dizajn dhe...

Parandalimi i migrimit të të rinjëve në Komunën e Dragashit

Qendra Rinore “Avoko” në bashkëpunim me Drejtorinë për Kulturë, Rini dhe Sport, në Komunën e Dragashit, organizoi takimin e dytë ku u diskutua me...

Vitet ikin – Kujtimet për të kaluarën e lavdishme mbesin të...

Më 28 korrik 1998, duke u kthyer nga Shqipëria, një grup prej 63 luftëtarëve që kishin qenë për armatim, bie në pritë të forcave...

Hyrmet Njazi Sylejmani një jetë të tërë ia kushtoi atdheut !

I lindur më 1964 në fshatin Bresanë -Më 26 maj të vitit 1999 së bashku me kushërinjtë Rafet e Sami Abdylmexhitin dhe djemtë e...

Fshati Bresanë me rrjetin e ujësjellësit të ri projekt i mbështetur...

    Në fshatin Bresanë të komunes së Dragashit po bëhet rregullimi i ujësjellësit në të gjithë fshatin. Ky projekt është financuar nga Komuna e Dragashit ndërsa...

Shkrimtari Ibrahim Skenderi fiton konkursin letrar kushtuar Adem Demaçit

Punimi i krijuesit nga fshati Brrut, Ibrahim Skënderi, është shpallur fituesi i konkursit letra të Lidhjes së Shkrimtarëve të Kosovës kushtuar figurës së veprimtarit...

Opozita ndalon ‘vizitën studimore’ të asambleistëve të Komunës së Dragashit

Opozita ndalon 'vizitën studimore' të asambleistëve të Komunës së DragashitLaurat Krasniqi, asambleist i Vetëvendosjes në Kuvendin Komunal të Dragashit ka njoftuar se është anuluar...

Banorët e fshatit Zgatar në hall me rrjetin e ujësjellësit

Banorët e fshatit Zgatar në hall me rrjetin e ujësjellësit, kërkesa e tyre po injorohet nga qeverisja lokale   Banorët e fshatit Zgatar të Komunës së...

“Një popull si nënshtrohet një njëriu” kujt i drejtohet ky grafit...

Një grafit me mbishkrimin "Një popull si nënshtrohet një njëriu" është shënuar në sheshin Adem Jashari në Dragash. Kujt i drejtohet ky grafit që nuk mund...

Njoftim për nxënësit e shkollës fillore të mesme të ulët...

Njoftim Njoftojmë të gjithë nxënësit nga klasa e 6-9, si dhe 1-5 në shkollën qendrore se matja për uniforma shkollore do të behët me datën...

MË TË LEXUARAT E JAVËS

video

8 shtëpi nga Jetimat e Ballkanit dhe komuna e Dragashit. (Video)

Shoqata Jetimat e Ballkanit në bashkëpunim me komunen e Dragashit fillojnë ndërtimin e 8 shtëpive për nevojtarë. Në Opojë do të filloj ndërtimi i shtëpive...

Një jetë të tërë ia kushtoi sportit të Pehlivanëve BAJRAM TOSUN PIRAJ (1930-1997)

Familja e Tosun dhe Azemine Pirajt nga fshati Pllavë e Opojës, me një gjendje të mesme ekonomike, ishte një familje me përplotë bujari e...

Djaloshi opojar që sakrifikoi jetën dhe nuk i tradhëtoi shokët

ADEM BERISHA , SIMBOL I REZISTENCËS E ATDHETARIZMIT Shkruar nga: Muharrem Qafleshi Adem Berisha posa ka rënë në kthetrat e UDB-ës serbe, kanë filluar torturat më...

POSTIMET E FUNDIT

Lëvizja VETËVENDOSJE! në Sharr e mobilizuar për protestën e 29 shtatorit.

Sharri i gatshëm për t’i thënë “JO” ideve dhe pazareve personale të një individi, pra pseudo-presidentit, sepse “Një popull s’i nënshtrohet një njeriu” Lëvizja VETËVENDOSJE!...

Reagon komandant Togu Fetah Fetahu, këta emra të largohen nga listat e veteraneve të...

Edhe kom. Togu Fetah Fetahu reagon ashper ndaj njerzve te pa ndergjegjshem qe publikuan emrat e Ushtareve te vertet te UCK si ushtare "mashtrues" ANKESË...

Ligji për regjistrimin e automjeteve pritet të ndryshohet

Grupi punues për Ligjin e Automjeteve në Kuvendin e Kosovës kanë kaluar iniciativën për plotësim ndryshimin e Ligjit, në mënyrë që të hiqen masat...
error: Përmbajtja është e mbrojtur !!