Vitet ikin – Kujtimet për të kaluarën e lavdishme mbesin të...

Më 28 korrik 1998, duke u kthyer nga Shqipëria, një grup prej 63 luftëtarëve që kishin qenë për armatim, bie në pritë të forcave...

Fshati Bresanë me rrjetin e ujësjellësit të ri projekt i mbështetur...

    Në fshatin Bresanë të komunes së Dragashit po bëhet rregullimi i ujësjellësit në të gjithë fshatin. Ky projekt është financuar nga Komuna e Dragashit ndërsa...

KOMUNAT NË FALIMENTIM

Borxhet qindra milionëshe, të papaguara ndër vite, i kanë sjellë komunat e Kosovës skaj falimentimit. Afro 200 milionë euro është vlera e evidentuar si borxhe...

Shkrimtari Ibrahim Skenderi fiton konkursin letrar kushtuar Adem Demaçit

Punimi i krijuesit nga fshati Brrut, Ibrahim Skënderi, është shpallur fituesi i konkursit letra të Lidhjes së Shkrimtarëve të Kosovës kushtuar figurës së veprimtarit...

Opozita ndalon ‘vizitën studimore’ të asambleistëve të Komunës së Dragashit

Opozita ndalon 'vizitën studimore' të asambleistëve të Komunës së DragashitLaurat Krasniqi, asambleist i Vetëvendosjes në Kuvendin Komunal të Dragashit ka njoftuar se është anuluar...

Banorët e fshatit Zgatar në hall me rrjetin e ujësjellësit

Banorët e fshatit Zgatar në hall me rrjetin e ujësjellësit, kërkesa e tyre po injorohet nga qeverisja lokale   Banorët e fshatit Zgatar të Komunës së...

Njoftim për nxënësit e shkollës fillore të mesme të ulët...

Njoftim Njoftojmë të gjithë nxënësit nga klasa e 6-9, si dhe 1-5 në shkollën qendrore se matja për uniforma shkollore do të behët me datën...

Sot, në Komunën e Dragashit u morën mostrat e dheut për...

Ky projekt është organizuar në kuadër të trajnimëve të financuara nga Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (Departamenti i Shërbimeve Këshillimore dhe Teknike),...

KDI së bashku me komunën e Dragashit organizua debatë publik me...

Ne kuader te degjimeve publike komuna e Dragashit se bashku me KDI-ne ishin ne fshatin Bellobrad per te degjuar kerkesat e banoreve per vitin...

Një jetë të tërë ia kushtoi sportit të Pehlivanëve BAJRAM TOSUN...

Familja e Tosun dhe Azemine Pirajt nga fshati Pllavë e Opojës, me një gjendje të mesme ekonomike, ishte një familje me përplotë bujari e...

MË TË LEXUARAT E JAVËS

video

8 shtëpi nga Jetimat e Ballkanit dhe komuna e Dragashit. (Video)

Shoqata Jetimat e Ballkanit në bashkëpunim me komunen e Dragashit fillojnë ndërtimin e 8 shtëpive për nevojtarë. Në Opojë do të filloj ndërtimi i shtëpive...

Një jetë të tërë ia kushtoi sportit të Pehlivanëve BAJRAM TOSUN PIRAJ (1930-1997)

Familja e Tosun dhe Azemine Pirajt nga fshati Pllavë e Opojës, me një gjendje të mesme ekonomike, ishte një familje me përplotë bujari e...

Djaloshi opojar që sakrifikoi jetën dhe nuk i tradhëtoi shokët

ADEM BERISHA , SIMBOL I REZISTENCËS E ATDHETARIZMIT Shkruar nga: Muharrem Qafleshi Adem Berisha posa ka rënë në kthetrat e UDB-ës serbe, kanë filluar torturat më...

POSTIMET E FUNDIT

Reagon komandant Togu Fetah Fetahu, këta emra të largohen nga listat e veteraneve të...

Edhe kom. Togu Fetah Fetahu reagon ashper ndaj njerzve te pa ndergjegjshem qe publikuan emrat e Ushtareve te vertet te UCK si ushtare "mashtrues" ANKESË...

Ligji për regjistrimin e automjeteve pritet të ndryshohet

Grupi punues për Ligjin e Automjeteve në Kuvendin e Kosovës kanë kaluar iniciativën për plotësim ndryshimin e Ligjit, në mënyrë që të hiqen masat...

Historia e fshatit Shajne që nga Perandoria Osmane

Fshati Shajne shtrihet afer 1km ne verilindje te dragashit , fshat tersishte i banuar me popullat autoktone shqipetare . Supozohet se lokaliteti eshte mjafte...
error: Përmbajtja është e mbrojtur !!