Ballina Autorët Postime nga TV OPOJA

TV OPOJA

33 POSTIME 0 KOMENTET

Reagon komandant Togu Fetah Fetahu, këta emra të largohen nga listat...

Edhe kom. Togu Fetah Fetahu reagon ashper ndaj njerzve te pa ndergjegjshem qe publikuan emrat e Ushtareve te vertet te UCK si ushtare "mashtrues" ANKESË...

“Një popull si nënshtrohet një njëriu” kujt i drejtohet ky grafit...

Një grafit me mbishkrimin "Një popull si nënshtrohet një njëriu" është shënuar në sheshin Adem Jashari në Dragash. Kujt i drejtohet ky grafit që nuk mund...

Dëgjohen kërkesat e banorëve të fshatit Brezne nga komuna e KDI

Në kuadër të Kornizes Afatmesme Buzhetore 2019-2021 komuna e Dragashit së bashku me KDI-në po organizojn tubime publike nepër fshatrat e Opojës për të...

Kush është Halil Kastrati? (Biografi)

Halil Kastrati është lindur më 17 prill 1975. Jeton në Prizren, është i martuar dhe ka tre fëmijë. Ka mbaruar Fakultetin Teologjik, ndërsa aktualisht studion...
video

8 shtëpi nga Jetimat e Ballkanit dhe komuna e Dragashit. (Video)

Shoqata Jetimat e Ballkanit në bashkëpunim me komunen e Dragashit fillojnë ndërtimin e 8 shtëpive për nevojtarë. Në Opojë do të filloj ndërtimi i shtëpive...
video

25 ton mbeturina më pak në Dragash fal inciativës “Ta pastrojmë...

Inciativës “Ta pastrojmë Kosovën” sot i jan bashkangjitur në mënyr të organizuar të gjitha institucionet brenda komunes së Dragashit në bashkpunim me Bashkësin Islame...

KF OPOJA mposhtet në Malishevë, federata nuk i njeh pikët e...

Klubi i futbollit OPOJA ka pësuar humbjen e parë për ketë stinorë në një teren shumë të veshtirë kundër skuadres së UV Malisheva në...
video

Filloi viti i ri shkollor në komunën e Dragashit (Foto, Video)

Filloi viti i ri shkollor në komunën e Dragashit ashtu si edhe në nivel shtetëror, të gjitha shkollet e komunës sonë janë përgaditur për...
video

“Trajtimi Ekologjik i Mbeturinave” kampanja e filluar nga Shoqata Ekologjike Ambienti...

Shoqata Ekologjike Ambienti në bashkëpunim me Qendren rajonale të mjedisit në Kosovë me përkrahjen financiare të Agjensisë Suedeze për zhvillim ndërkomtar “Sida” është duke...

Ndahen mbi 700 mijë euro për infrastrukturën e Dragashit

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me kryetarin e komunës së Dragashit, Shaban Shabani, për dy projekte të kësaj komune. Me anë...
error: Përmbajtja është e mbrojtur !!