Trasmetimi Live

Loading…

Shkarko playlistat.

Haradinaj: Para pushimeve verore do të konfirmohet liberalizmi i vizave

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se në mbledhjen e ardhshme të Qeverisë së Kosovës, do të propozohet planin veprues për t’i adresuar...

Islame

“Tradita” po vazhdon. Duaja e Hatmes (Video), (Foto)

"Tradita" po vazhdon vit pas viti e hoxhë pas hoxhe, xhamia Mehmed KukliBeu në Bresanë gjithmonë është njohur si një vatër e mësim-leximit të...

Natyra

Shkencëtarët “ndryshojnë” pemën e jetës

Pema e evolucionit sipas Çarls Darvinit është përdorur për dekada me radhë si një metaforë për biologët dhe mësuesit e biologjisë, për të treguar...

Lajmet më të lexuara

“Tradita” po vazhdon. Duaja e Hatmes (Video), (Foto)

"Tradita" po vazhdon vit pas viti e hoxhë pas hoxhe, xhamia Mehmed KukliBeu në Bresanë gjithmonë është njohur si një vatër e mësim-leximit të...

“Qata gji due” thotë Masar Sinani

Në trevën e Opojës ka shume gjëra Kulturore Artistike të pa zbuluar për publikun e për këtë viteve të fundit këngëtari i njohur Opojarë...

KF OPOJA me 3 fitore radhazi

Klubi i futbollit Opoja e ka arritur fitorën e tretë rradhazi, ketë ecuri pozitive Opoja po e vazhdon nga ndeshjet me Përparimin e Besën...

Përditeshmëri

“Qata gji due” thotë Masar Sinani

Në trevën e Opojës ka shume gjëra Kulturore Artistike të pa zbuluar për publikun e për këtë viteve të fundit këngëtari i njohur Opojarë...

Projekti Muzikor “Boll me Rrena” vjen nga Shyhrete Azizaj

Të gjithë e presim me padurim të vijë stina e Pranverës jo vetëm se do të del gjelberim por siç jemi mësuar të shofim...

Jemi duke punuar për të sjell shum të reja në një vend. Se shpejti aktiv…